Zima

Vánoční slavnost

Před Vánoci probíhá benefiční vánoční jarmark s výrobky startupových dílen, kdy výtěžek jde nejen na další rozvoj dílen, ale také na dobročinný účel, který si děti vyberou. Děti připravují společně vánoční divadlo spojené se zpěvem koled. U stromečku si děti vzájemně nadělují dárky. Ochutnáváme cukroví a těšíme se společně z Vánoc.

Tři králové

V lednu se pravidelně jako škola pravidelně zapojujeme do Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita ČR. Mladší děti na 1. stupni si vyrábí koruny, pláště či obleky, povídáme si o biblickém příběhu o třech králích, zpíváme písně spojené s tímto svátečním dnem. Společně pak vyrážíme na koledu po Chříči. Každoročně tak nejenom přejeme dobrý nový rok desítkám lidí, ale také podpoříme dobré dílo Charity finančním příspěvkem. V roce 2022 jsme uspořádali také Tříkrálový jarmark.

Masopust

V únoru slavíme společně svátek bláznivého veselí, masek a bujarosti. Před svátkem masopustu vyrábíme s dětmi masky a zpíváme písně. Při masopustním reji pak tančíme a bavíme se v přestrojení. Část dětí a učitelů se účastní také velkého chříčského masopustu, který se koná pravidelně poslední sobotu před Popeleční středou.