SOBOTNÍ SETKÁNÍ

V sobotu 22. dubna jsme se ve stávajících prostorách základní školy Pivoňky potkali – rodiče, děti a učitelé. Chtěli jsme se trochu seznámit a navodit atmosféru školy. Začali jsme povídáním si v kruhu. Pak si děti s námi učitelkami, Janou a Markétou, zahrály na úvod hry, po kterých už věděly nebo tušily, jak se kdo jmenuje. Pak jsme se pustili do objevování. V Pivoňce budou děti třech ročníků, a tak jsme děti rozdělily do dvou skupin, předškolních a školních, a snažily se ukázat jim i rodičům, jak budeme učit matematiku. Bylo to samosebou divadlo bez opravdového zakotvení ve třídě, skupině, čase, bez kontinuity. Ale i tak to děti většinou bavilo. Nakoukli jsme do matematického světa profesora Hejného a zakusili práci mnoha smysly s Montessori pomůckami. Některým dětem se nechtělo končit, ale čas oběda volal. Dopoledne jsme uzavřeli v kruhu, stejně jako jsme ho začali. Přesunuli jsme se o pár metrů dál, do bývalé sladovny chříčského pivovaru, kde nás čekala polévka, špagety, pivo a vize budoucí školní jídelny. Káva a posezení plné informací a dotazů a odpovědí bylo už jen pro rodiče a pedagogy. Děti se vrátily zpět do klubovny, aby si s bubeníkem a muzikoterapeutem Zdenkem vyzkoušeli rytmus při bubnování. Na závěr jsme si prošli zahradu pivovaru a školy zároveň, prohlédli si budoucí pěstitelskou a chovatelskou zónu, kde budou děti v rámci ranní družiny pečovat o ovce, králíky a další zvířata a pěstovat, co se jim podaří. Nahlédli jsme i do třídy, i když reálně nohou, ještě s představou v hlavě. Třída, zázemí pro rodiče a návštěvy, šatny a toalety jsou v živém procesu rekonstrukce. Vše bude nové, krásné, určené dětem. Děkujeme všem za účast, zájem a důvěru.Těšíme se, že se potkáme v pátek na zápisu a pak konečně v září, kdy začne škola žít!