Prostory

Škola bude situována do prostor bývalé stodoly (poté autodílen traktorové stanice, v poslední době truhlářské dílny). Tento prostor se vyznačuje velkými okny a ideálním prosvětlením. V současné době celý prostor prochází rozsáhlou rekonstrukcí, aby vyhovoval všem hygienickým a stavebním parametrům na základní školu zapsanou v rejstříku MŠMT. Vzniknou zde dvě třídy se zázemím, sociálním zařízením, šatnami, tělocvičnou – komunitním sálem – družinou.

Před školou bude prostranství se stojanem na kola, venkovním posezením, ping – pongovým stolem. Postupně za pomoci dětí i dospělých budeme dvůr školy účelně zkrášlovat a doplňovat o herní prvky.

Za školou je ohniště a zahrádka na pěstování zeleniny a bylinek a prostor na chov domácích zvířat. Budeme zde chovat ovce, slepice, králíky, morčata, o která se děti budou moci starat.

Děti budou při hodinách tělesné výchovy i v družině využívat venkovní asfaltové obecní hřiště naproti škole vhodné na míčové hry všeho druhu (volejbal, basketbal, florbal, fotbal) a obecní hřiště s certifikovanými herními prvky.

Na zahradě je umístěn krytý altán, který budeme využívat na výuku, stejně jako dětský domeček, houpací sítě a herní přírodní prvky, které postupně rozšiřujeme.

Pod školou teče Chříčský potok (dříve zvaný Chrastnice), který se vlévá do Berounky a na své dvou a půl kilometrové cestě vytváří krásné romantické údolí. I sem budeme s dětmi chodit.

Chříč je hraniční obcí CHKO Křivoklátsko. Hned za ní začínají nekonečné křivoklátské lesy a podmanivé údolí Javornice. Krásné místo pro učení se a bytí.