Slavnostní otevření školy – v sobotu 2.9.

Srdečně zveme všechny příznivce naší základní školy Pivoňka na slavnostní otevření. To se uskuteční během tradičního festivalu Křič fest v sobotu 2.9. v odpoledních hodinách. Pásku školy přestřihnou děti, které nastoupí od září do školy. Součástí programu bude prohlídka školy, divadelní i hudební vystoupení a výstava Před rokem to všechno začalo aneb Jak jsme postavili školu. Těšíme se na na setkání s vámi. 

Hurá! Samé dobré zprávy.

Hurá! Samé dobré zprávy. Ve sbírce na hithit.cz jsme vybrali přes 200 000 Kč na vybavení školy a minulý týden jsme školu zkolaudovali. 

Celý červen byl ve znamení intenzivní práce na škole. I ti, kteří jinak zastávají v pivovaru, nebo v projektu školu jinou práci, odložili vše a pustili se do natírání, bílení, pokládání podlahy atd. Na začátku července jen málo lidí věřilo, že se povede dotáhnout rozsáhlou rekonstrukci do zdárného konce. Maminky, které přišly pomoci s úklidem, téměř lomily rukama, kolik je tu ještě práce. Patří jim velký dík, neboť s vypětím sil jsme vše zvládli – kolaudace za přítomnosti hygieny, hasičů a stavebního úřadu proběhla výborně a všichni přítomní chválili krásné prostory školy. 

Kolaudaci jsem zapili Pazdrátem a pokračujeme ve spanilé jízdě. Díky hit hitové sbírce jsme mohli nakoupit nábytek do tříd, nakoupit některé pomůcky a další stavební úpravy. Děkujeme všem, kteří nám pomáhají. Stále sháníme několik věcí, zvláště pak: knihy do školní knihovny (beletrie pro děti a mládež, encyklopedie), starší dětský nábytek, zvláště židle do jídelny a školní družiny a výtvarné potřeby. Děkujeme všem za případnou pomoc. I dětem, kteří natíraly, vytíraly a prodávaly nám občerstvení:).

(Pokračování textu…)

Makáme na škole s rodiči i dětmi:)

Intenzivně pracujeme na rekonstrukci školy. Traktorové dílny se začínají měnit a více připomínat třídu, záchody, šatnu. Pracují zedníci, topenáři, elektrikář a tuto sobotu i rodiče s dětmi. Podařilo se nám společně spálit větve na zahradě u ohniště v budoucím výběhu pro ovečky, vytvořit a zaspárovat mozaiky na toalety, vyčistit okolí školy od železa, kamení, vyklidit tělocvičnu, vyrubat výklenky na topení, uplést jednu houpací síť a zpevnit hliněný domeček. 

Děkujeme všem za pomoc, byl to moc příjemný den, i když plný práce a potu. Pivoňka rozkvétá. 

 

 

Spustili jsme sbírku na vybavení školy na www.hithit.com

Budova školy se intenzivně rekonstruuje, máme 15 dětí, které k nám chtějí od září nastoupit, rozšiřujeme svůj pedagogický tým. 

Abychom měli dostatek financí na kvalitní vybavení školy, potřebujeme minimálně 185 000, které chceme vybrat od dárců ve sbírce na portálu www.hithit.com. 

Jak to funguje? Vyberte si některou z našich skvělých odměn a zaplaťte za ní: speciální neprodejné pivo Scholastic, přespání v Muzeu každodennosti se snídání, Kurz vaření piva, Vzdělávací kurz Škola jinak, Výlez na pivovarský komín, Prohlídku školy s dětským průvodcem, Wellness pobyt v Pivovaru Chříč a mnoho dalšího. Užijete si tak nejen nevšední zážitky, ale také přispějete na vybavení naší školy a získáte dobrý pocit.

Video, informace a vše potřebné najdete na:   www.hithit.com/Otevrte s nami skolu Pivonka 

ZÁPIS 28.4.2017

Srdečně zveme všechny rodiče a jejich děti k zápisu do ZŠ Pivoňka v Chříči na školní rok 2017/18. Od 14.00 budou probíhat individuální konzultace s rodiči, dětmi a týmem školy a budou pokračovat od 16.00. Vlastní zápis dětí bude veden hravou a zkoumavou formou od 15.00 do 15.50. S sebou přineste rodný list dítěte, občanský průkaz, sešity a učebnice školáků a nezapomeňte na dobrou náladu. Těšíme se na vás!

SOBOTNÍ SETKÁNÍ

V sobotu 22. dubna jsme se ve stávajících prostorách základní školy Pivoňky potkali – rodiče, děti a učitelé. Chtěli jsme se trochu seznámit a navodit atmosféru školy. Začali jsme povídáním si v kruhu. Pak si děti s námi učitelkami, Janou a Markétou, zahrály na úvod hry, po kterých už věděly nebo tušily, jak se kdo jmenuje. Pak jsme se pustili do objevování. V Pivoňce budou děti třech ročníků, a tak jsme děti rozdělily do dvou skupin, předškolních a školních, a snažily se ukázat jim i rodičům, jak budeme učit matematiku. Bylo to samosebou divadlo bez opravdového zakotvení ve třídě, skupině, čase, bez kontinuity. Ale i tak to děti většinou bavilo. Nakoukli jsme do matematického světa profesora Hejného a zakusili práci mnoha smysly s Montessori pomůckami. Některým dětem se nechtělo končit, ale čas oběda volal. Dopoledne jsme uzavřeli v kruhu, stejně jako jsme ho začali. Přesunuli jsme se o pár metrů dál, do bývalé sladovny chříčského pivovaru, kde nás čekala polévka, špagety, pivo a vize budoucí školní jídelny. Káva a posezení plné informací a dotazů a odpovědí bylo už jen pro rodiče a pedagogy. Děti se vrátily zpět do klubovny, aby si s bubeníkem a muzikoterapeutem Zdenkem vyzkoušeli rytmus při bubnování. Na závěr jsme si prošli zahradu pivovaru a školy zároveň, prohlédli si budoucí pěstitelskou a chovatelskou zónu, kde budou děti v rámci ranní družiny pečovat o ovce, králíky a další zvířata a pěstovat, co se jim podaří. Nahlédli jsme i do třídy, i když reálně nohou, ještě s představou v hlavě. Třída, zázemí pro rodiče a návštěvy, šatny a toalety jsou v živém procesu rekonstrukce. Vše bude nové, krásné, určené dětem. Děkujeme všem za účast, zájem a důvěru.Těšíme se, že se potkáme v pátek na zápisu a pak konečně v září, kdy začne škola žít!

Hledáme posilu do týmu – vychovatele do školní družiny / asistenta pedagoga

Do týmu školy hledáme vychovatele do školní družiny, který bude zároveň některé hodiny ve třídě jako asistent u 3 dětí s lehkým znevýhodněním. Hledáme samostatného, kreativního, vnímavého, inspirativního člověka, který má zkušenosti s prací s dětmi, má rád přírodu a rád se učí nové věci. Místo nabízíme s bytem. Muži vítáni. Motivační dopisy a životopisy můžete posílat na jana.jakubickova@gmail.com. 

Hledáme:

 • ·      Člověka s min. středoškolským vzděláním ideálně pedagogického zaměření, případně ochotného si dodělat studium pro asistenty a vychovatele.
 • ·      Člověka, který má zkušenosti s prací s dětmi 1. stupně ZŠ. Pedagoga s respektujícím přístupem, který chce být dětem průvodcem.Pedagoga, který má rád děti, baví ho jim zprostředkovávat zajímavosti a umí se zasmát sám sobě.
 • ·      Člověka, který chce být u zrodu nové školy a podílet se na její koncepci.
 • ·      Člověka samostatného, kreativního, nadšeného, s chutí učit se nové věci.
 • ·      Člověka, který má rád přírodu, chce s dětmi trávit více času venku.
 • ·      Člověka, který chce pracovat na vesnici.
 • Člověka se zájmy (umění, sport, řemeslo aj.), které může předávat dětem
 • Nabízíme:
 • ·      Celý úvazek kombinovaný – asistent ve třídě a vychovatel v družině
 • ·      Možnost podílet se od začátku na koncepci školy, družiny.
 • ·      Práci v malém týmu s malým počtem dětí.
 • ·      Výborné podmínky pro práci v terénu – velkou zahradu s venkovním altánem, Muzeum každodennosti, krásné prostředí Berounky a údolí Javornice.
 • ·      Nadšení, otevřenou komunikaci, přátelskou atmosféru, houževnatost zakladatelů.
 • ·      Možnost pracovat inovativně s motivovanými a aktivními rodinami.
 • ·      Zapojení do komunity kolem pivovaru Chříč a jejich dalších akcí, projektů.
 • ·      Byt v areálu pivovaru.
 • Dobré platové podmínky doplněné o deputát v pivu, palivovém dřevu, vepřovém mase a 2 kop vajec. Podpora dalšího vzdělávání.
   

Setkání v dubnu a zápis

V dubnu se uskuteční setkání s týmem školy. V sobotu 22.4. od 10 hodin proběhne sobotní setkání všech, kteří vážně uvažují o nástupu dítěte do ZŠ Pivoňka od září 2017. Pro děti budou připraveny tématické výukové aktivity z českého jazyka, matematiky, svět kolem nás a umění. Děti se potkají s dalšími členy týmu, seznámí se mezi sebou a rodiče budou mít možnost představit si opět více práci a přístup jednotlivých členů týmu. Součástí bude společné tvůrčí dílny, piknik na zahradě a individuální rozhovory s rodiči. Na setkání je potřeba se přihlásit. Těšíme se na setkání!

V pátek 28. dubna od 15 hodin proběhne zápis všech dětí, které chtějí nastoupit od září 2017 do naší školy. Zápis bude probíhat hravou formou. Pro děti bude připraven program (max. 1,5 hodiny) s různými aktivitami na zahradě školy a v tělocvičně. Zápis povede ke zjištění školní zralosti a úrovně některých dovedností a zájmů dětí. Součástí odpoledne budou i individuální rozhovory s rodiči (max. 25 minut) a aktivity pro celou rodinu. 

Setkání s rodiči a nové děti

V úterý 28. února proběhlo setkání rodičů, kteří se chtěli dozvědět více o Pivoňce. Do Mateřské školy nakonec dorazilo 15 rodičů, celkový počet účastníků nás mile překvapil. Polovinu tvořili místní rodiče, polovinu rodiče, kteří reagovali na informační kampaň. 

Jsme rádi, že naše škola si nachází své příznivce – ozývají se nám další rodiny, kteří mají o školu zájem. První smíšená třída se úspěšně plní. Zároveň nám nabízí pomoc místní občané a rodiče, což nás těší. Intenzivně pokračujeme v rekonstrukci, s architektkou připravujeme vnitřní dispozice třídy a vybavení, s učitelkou Markétou intenzivně pracujeme na školním vzdělávacím programu. Pivoňka rozkvétá. 

V pátek 24.3. od 15:00 se uskuteční setkání všech rodin, které vážně uvažují o tom, že jejich dítě by mohlo nastoupit do ZŠ Pivoňka od září 2017. Setkání dětem přiblíží vedoucí týmu školy, představí jim některé výukové hry a aktivity a seznámí je s prostorem tělocvičny, školní zahrady a okolí. Rodiče se budou moci setkat navzájem a na cokoli se zeptat. Na setkání je potřeba se přihlásit. Těšíme se na setkání!

Leden – Únor 2017

V současné době probíhá rekonstrukce prostor určených na školu. Pracujeme na prostoru kanceláří, ateliéru, skladu a třídy.

Probíhá informační kampaň o naší škole a všechny potřebné kroky vedoucí k zápisu školy do rejstříku MŠMT.

O naší škole vyšlo během prosince a ledna několik článků v tisku a reportáž, které jsou k přečtení a slyšení v sekci Napsali o nás.