Zima

Vázání věnců a vánoční slavnost

Před Vánoci probíhají dvě sváteční akce školy – vázání věnců a Pivoňkový vánoční jarmark s výrobky žáků školy, kdy výtěžek jde nejen na další rozvoj dílen, ale také na dobročinný účel, který si děti vyberou. Děti zpívají koledy, draží se obrazy dětí. Ochutnáváme cukroví, setkáváme s přáteli školy a těšíme se společně z Vánoc.

Tři králové

V lednu se pravidelně jako škola pravidelně zapojujeme do Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita ČR. Mladší děti na 1. stupni si vyrábí koruny, pláště či obleky, povídáme si o biblickém příběhu o třech králích, zpíváme písně spojené s tímto svátečním dnem. Mladší děti pak vyráží na koledu po Chříči. Každoročně tak nejenom přejeme dobrý nový rok desítkám lidí, ale také podpoříme dobré dílo Charity finančním příspěvkem. V roce 2022 jsme uspořádali také Tříkrálový jarmark.

Masopust

V únoru slavíme společně svátek bláznivého veselí, masek a bujarosti. Před svátkem masopustu vyrábíme s dětmi masky a zpíváme písně. Při masopustním reji pak tančíme a bavíme se v přestrojení. Část dětí a učitelů se účastní také velkého chříčského masopustu, který se koná pravidelně poslední sobotu před Popeleční středou.