Praktické informace

Doprava do školy

Chříč je opravdu zapadlá vesnice. Dopravní spojení sem není ideální, ale existuje a díky škole se i rozšiřuje nabídka veřejné dopravy. Ze směru z Kožlan, Kralovic existuje pravidelná autobusová linka, kterou děti využívají zvláště v odpoledních hodinách. /span>

Ze směru ze Zbiroha se nám podařilo vyjednat s odborem dopravy Plzeňského kraje nový autobus, který využívají děti z druhé strany Berounky bydlící v bližších vesnicích (Terešov, Mlečice, Podmokly, Lhotky, Třebnuška). Tato doprava je levná a spolehlivá, čas příjezdů a odjezdů je přizpůsoben začátku školy a konci školní družiny.

Pro děti ze Zbiroha zajišťujeme ve školním roce 2017 / 2018 dopravu osobním autem. Doprava funguje jako výpomoc rodičů (rodiče se střídají) a částečně z naší strany (jezdí řidič v osobním autě).

Stravování

Stravování je zajištěnou formou služeb Chříčského Bistra v Pivovaru Chříč. Děti si nosí z domova svačiny, na oběd chodí do pivovarského Bistra, kde se vaří I pro zaměstnance a odpovídá všem hygienickým předpisům a normám. Kuchyně Bistra pro vaření využívá lokálních kvalitních surovin (maso z Řeznictví Dřevec, maso z vlastních pivovarských vepřů, zelenina, brambory ze zahradnictví Chmelů z Čilé), připravuje vyváženou stravu s akcentem na pestrou sezónní kuchyni a zdravou výživu. Kombinujeme klasickou českou kuchyni s mezinárodní, zařazujeme do jídelníčku minimálně 2x týdně bezmasá jídla. Pokud je hezky, jíme s dětmi venku pod pivovarskými lípami.

Cena oběda není dotovaná, proto jeden oběd stojí 30 Kč. 

Jídelníček 3. – 13. 4.

Zápis dětí

Kapacita jedné třídy je 20 dětí. Ve školním roce 2017/2018 navštěvuje naši školu 14 dětí.

Ve školním roce 2018 / 2019 budeme doplňovat pouze již stávající skupinu, a tak přijmeme maximálně 6 dětí do 1. či 2. třídy. Ve třídě působí paralelně pedagog a dva asistenti pedagoga, takže je zajištěn maximálně individuální přístup ke každému dítěti.

V dalším školním roce 2018/2019 otevřeme druhou třídu takže se ročníky více rozdělí.

Zápis dětí bude tak jako na jiných školách probíhat na konci dubna 2018.

Pokud přemýšlíte, zda by Pivoňka byla školou pro Vaše dítě, ozvěte se, přijďte se podívat na Otevřené hodiny. Rádi se s Vámi potkáme.