Praktické informace

Doprava do školy

Chříč je opravdu zapadlá vesnice. Dopravní spojení sem není ideální, ale existuje a díky škole se i rozšiřuje nabídka veřejné dopravy. Ze směru z Kožlan, Kralovic existuje pravidelná autobusová linka, kterou děti využívají zvláště v odpoledních hodinách. 

Ze směru ze Zbiroha se nám podařilo vyjednat s odborem dopravy Plzeňského kraje nový autobus, který využívají děti z druhé strany Berounky bydlící v bližších vesnicích (Terešov, Mlečice, Podmokly, Lhotka, Třebnuška). Tato doprava je levná a spolehlivá, čas příjezdů a odjezdů je přizpůsoben začátku školy a konci školní družiny.

Stravování

Stravování je zajištěnou formou služeb Chříčského Bistra v Pivovaru Chříč. Děti si nosí z domova svačiny, na oběd chodí do pivovarského Bistra, kde se vaří i pro zaměstnance a odpovídá všem hygienickým předpisům a normám. Kuchyně Bistra pro vaření využívá lokálních kvalitních surovin (maso z Řeznictví Dřevec, maso z vlastních pivovarských vepřů, zelenina, brambory ze zahradnictví Chmelů z Čilé), připravuje vyváženou stravu s akcentem na pestrou sezónní kuchyni a zdravou výživu. Kombinujeme klasickou českou kuchyni s mezinárodní, zařazujeme do jídelníčku minimálně 2 x týdně bezmasá jídla. Pokud je hezky, jíme s dětmi venku pod pivovarskými lipami.

Cena oběda není dotovaná, proto jeden oběd stojí 40 Kč. 

Placení obědů je formou zřízení inkasa z účtu. Pivovar si zpětně ztrhává za vydaný počet obědů v měsíci příslušnou částku. Obědy se musí v případě nepřítomnosti žáka odhlašovat, nejpozději do 7:00 hodin ráno příslušný den. Neodhlášené obědy se budou standardně hradit v měsíčním inkasu. 

S týdenními reporty dostávají rodiče jídelníček na příští týden a mohou tedy své děti odhlásit i v předstihu, pokud ví, že dítě nebude dané jídlo jíst. Apelujeme na rodiče, aby se tímto zabývali a předešlo se tak plýtvání. 

Odhlašování obědů: Hana Žáková, telefon: 728 130 855

Zápis dětí

Zápis dětí do 1. ročníku pro školní rok 2023/2024 proběhne v dubnu 2023 v ZŠ Pivoňka (termín bude upřesněn). Více informací najdete v sekci „Pro zájemce – zápis

Pro školní rok 2023/2024 přijímáme také žáky do 6. ročníku 2. stupně ZŠ Pivoňka. Více informací o druhém stupni naleznete v dokumentu Koncept druhý stupeň ZŠ Pivoňka

Sledujte naše webové stránky, kde najdete případné změny v organizaci zápisu pro školní rok 2023/2024.