Podzim

Zahájení školního roku

První den školy je pro nás vždy velkou událostí. Nejen proto, že téměř každý rok otevíráme
v Pivoňce něco nového:), ale hlavně proto, že vítáme nové žáky a jejich rodiče a sourozence v naší škole. Pocit sounáležitosti je pro nás velmi důležitý. Sdílení stejných hodnot a vize školy, o kterou se snažíme, jsou zásadní pro úspěšný a hodnotný nový školní rok. Seznamujeme se, zpíváme, jíme a pijeme, povídáme si a hrajeme hry.

Adapťák

V září probíhá adaptační kurz. Během týdne stráveného částečně v třídních kolektivech a společně se noříme do tématu, které rozvíjíme v hrách, tvoření, výzvách a výletech. Adaptační kurz nás tmelí a prohlubuje přátelství mezi dětmi, učiteli i rodiči. Součástí je vystoupení Pecha Kucha zajímavých osobností kolem Pivoňky a společná přespávačka.

Podzimní slavnost

Dříve jsme slavili slavnost svatého Václava a slavnost svatého Martina, v roce 2023 jsme je spojily do společné Podzimní slavnosti. Spojujeme ji s poděkováním za úrodu. Děláme zároveň i dýňobraní, kdy děti  vaří na ohni polévku, příležitostně moštují jablka. Společně vyvěšujeme školní vlajku a zpíváme školní hymnu.

Plavecký kurz

Každoročně jsme nabízeli dětem týdenní pobytový kurz plavání. Spolupracovali jsme s plaveckým trenérem Radkem Borovkou ze Swim Academy BoRa, který spolu se svými lektory děti v plavání skvěle posouvá vpřed a zlepšuje jejich plavecké dovednosti. Od roku 2024 budeme realizovat plavecký kurz v nedalekém Aquapraku v Rakovníku.