Podzim

Zahájení školního roku

První den školy je pro nás vždy velkou událostí. Nejen proto, že téměř každý rok otevíráme
v Pivoňce něco nového:), ale hlavně proto, že vítáme nové žáky a jejich rodiče a sourozence v naší škole. Pocit sounáležitosti je pro nás velmi důležitý. Sdílení stejných hodnot a vize školy, o kterou se snažíme, jsou zásadní pro úspěšný a hodnotný nový školní rok. Seznamujeme se, zpíváme, jíme a pijeme, povídáme si a hrajeme hry.

Adapťák

V září probíhá adaptační kurz, na který jezdí nejen všechny děti a učitelé, ale také mnoho rodičů a sourozenců. Během týdne stráveného společně na farách v Holostřevech, Jesenici, Nečtinech či v chatovém táboře Oblátek u Střely se noříme do tématu, které rozvíjíme v hrách, tvoření, výzvách a výletech. Adaptační kurz nás tmelí a prohlubuje přátelství mezi dětmi, učiteli i rodiči.

Slavnost sv. Václava

Kolem data 28. září slavíme slavnost sv. Václava spojenou s poděkováním za úrodu. Vzhledem k našim pěstitelským úspěchům děláme zároveň i dýňobraní, kdy děti sklízí naše dýně, vaří na ohni polévku, příležitostně moštují jablka. Děti se setkávají s rytířem z družiny sv. Václava, který pasuje na pážata prvňáčky či nové děti v Pivoňce. Společně vyvěšujeme školní vlajku a zpíváme školní hymnu.

Plavecký kurz

Každoročně nabízíme dětem týdenní pobytový kurz plavání. Od začátku Pivoňky spolupracujeme s plaveckým trenérem Radkem Borovkou ze Swim Academy BoRa, který spolu se svými lektory děti v plavání skvěle posouvá vpřed a zlepšuje jejich plavecké dovednosti. Kurz plavání je intenzivní, žáci plavou 2x denně, 5 dní v týdnu v malých skupinkách dle plavecké úrovně. Celý týden je tematický dle aktuálního projektového tématu a je časem pro zlepšení vztahů mezi dětmi, rozvoj samostatnosti a odolnosti.

Svatomartinská slavnost

V listopadu slavíme svátek sv. Martina jako svátek pomoci druhým, svátek světla a povzbuzení v přicházející tmě. S dětmi dramatizujeme příběh o sv. Martinovi, pečeme svatomartinské rohlíčky, vyrábíme lampiony. Starší děti připravují cestu sv. Martina, na kterou se společně po setmění vydáváme. Na konci nás čeká setkání se sv. Martinem.