Přijďte na deskohraní do Pivoňky

DESKOHRANÍ2

Pivoňka zve na Svatomartinskou slavnost

Plakat_SV_Martin

Rozvrh hodin 2018/2019

rozvrh_hodin_aktual_web_obr

Říjen

První týden v říjnu se do výuky zařadily dvě novinky, které se stanou stálicemi rozvrhu. V úterý a ve středu bude probíhat v rámci českého jazyka tvůrčí psaní. Děti si zkouší psát, čímž cvičí myšlení, formulování myšlenek, psaní, pravopis a mnoho dalšího. Každý čtvrtek bude probíhat dílna čtení, kam si děti budou nosit své knihy a číst je. Zapojily se dokonce i prvňačky. Dětem se to dost líbilo, bude je to tak třeba i motivovat číst více.  V ateliéru pak děti krájely jablíčka a sušily je na křížaly, tvořily z listí či si stavěly modely. Děti si také zkusily vytvořit své volební plakáty, kterými by zaujaly voliče. 

Na konci druhého říjnového týdne proběhlo již druhé kroužkování ptáků, spojili jsme ho se dnem venku a hrami o ptácích a jejich tahu na jih. Moc si to děti užily, navíc se odchytlo a okroužkovalo 16 ptáků, což je dvakrát více než na jaře. Celou akci natáčel také Johan Kolínský, který pro Pivoňku vytváří propagační video pro další potenciální zájemce o výuku u nás či sponzory a přátele školy. Těšíme se na výsledek.

Přesně v půlce října měla Pivoňka celodenní program v Plzni. Nejdříve se šlo do divadla Alfa na představení Tři siláci na silnici. Pak se děti přesunuly pěšky a trolejbusem do multifunkčního prostoru DEPO 2015, kde s průvodkyní navštívily výstavu 100PY ke stému výročí založení republiky. Obě akce měly u dětí úspěch, na výstavě se dozvěděly mnoho nových informací z historie našeho státu. Počasí bylo celý den krásné, co více si přát 🙂

Září

První den a první týden školy se nesly v poklidném duchu. Děti se seznamovaly s novými spolužáky, tmelily se, chodily ven, učily se, jak po sobě uklízet a mít hrnky, jak udržovat ve třídě pořádek, kam si ukládat věci a jak zařazovat důležité papíry. Děti se také naučily, kdy začíná vyučování, kdy mají přestávku a kdy se mohou těšit na oběd. Ve školní družině si děti připomínaly pravidla chování během oběda, i těch, které jsou ve družině.  Děti si vše dobře pamatují, teď už jen zbývá každodenní trénink 🙂 Na zahradě si děti užívaly volnou hru, indiáni a nově bandité jsou teď v kurzu. Hráli se seznamovací a pohybové hry a hledali houby. 

 V polovině září děti z Pivoňky, učitelé a pár zástupců z řad rodičů odjeli na „adapťák“ do Domaslavi blízko Konstantinových lázní. Krásné počasí podtrhlo krásy tamní krajiny a děti si užily mnoha výletů a společných aktivit. Jmenujme alespoň výlet na hrad Gutštejn, Krasíkov, návštěvu mýdlárny či výpravu za houbami 🙂

Poslední týden v září byl ve znamení ukázkových hodin volnočasových aktivit, které děti mohou v Pivoňce navštěvovat v odpoledních hodinách. Zaujala především ukázková hodina Aikida. Děti také společně oslavily nadcházející svátek Svatého Václava, a to rovnou svatováclavským průvodem, na jehož konci je čekalo setkání se samotným Václavem.

Červenec

Téměř všechny děti navštěvující v prvním roce Pivoňku se v červenci zúčastnily dětského tábora, který se již tradičně konal na chříčském tábořišti. Tématem tohoto letního týdne bylo putování čaroděje Gandalfa, Thorina Pavézy a jejich  skupiny za pokladem draka Šmaka, podle známé knihy Hobit od J. R. R. Tolkiena. Na děti čekalo spoustu dobrodružství a nelehkých úkolů, které postupně plnily den za dnem až k závěrečné bitvě pěti armád. 

V Pivoňce se staví nová třída

Během prázdnin se vyměnila okna v tělocvičně za dvouplášťová, tak aby bylo zajištěno optimální vytápění prostoru tělocvičny, kde zároveň probíhá za deštivého počasí školní družina. V současné chvíli se dokončuje prostor druhé třídy, která přivítá nové děti ve školním roce 2019/2020. Úpravami, které mají přispět k větší přehlednosti, prošla také šatna, kde na děti čekají šatní skříňky a háčky na školní tašky. 

Pivoňka nabízí kroužky pro děti ze školy i okolí

I ve školním roce 2018/2019 nabídne škola Pivoňka několik volnočasových kroužků pro děti, které budou probíhat v odpoledních hodinách v prostorách ZŠ Pivoňky na chříčské návsi.  Informace v přiloženém plakátu, kroužky začnou v říjnu 2018 – volnocasove_kurzy_plakat  Přihlášku na kroužky si můžete stáhnout zde: Přihláška do kroužků_opravena

Děti dostaly své první vysvědčení z Pivoňky

V pátek 29. července dostaly děti své první „pivoňkovské“ vysvědčení. Předávalo se za zvuků hudby v altánu pivovarské zahrady. Kuchyně pivovaru pak připravila pro všechny zúčastněné výborné dorty a kávu. Děti dostaly k vysvědčení i fotoalbum se svými fotkami z prvního školního roku v Pivoňce a další drobné dárky. Děkujeme!jhdr

Červen

Na začátku června se celá škola, včetně některých rodičů, vypravila na „puťák“ do CHKO Slavkovský les a okolí. První přespání proběhlo v Bečově nad Teplou, ve zdejší botanické zahradě, děti navštívily i zámek s jeho vzácným Relikviářem svatého Maura. Druhý den se spalo pod širákem nedaleko vesnice Prameny a teplé počasí umožnilo i koupání. Třetí den se doputovalo do Kladské a poté dojelo autobusem do Mariánských lázních, kde byl již přes kamarády rodičů zajištěn nocleh pod střechou 🙂

Přes velké vytížení stihly děti v červnu nacvičit vystoupení, kterým obohatily oslavy založení obce Chříč. Ta se, alespoň dle první písemné zmínky, dožívá v tomto roce 700 let. Formou divadelního představení se děti pokusily ve zkratce zmapovat důležité události v historii obce, průvodcem pásma pak byl vodník, který žil na Chříči, ještě v době, kdy měla obec svůj rybník. Děti sklidily za vystoupení, velký potlesk.

Předposlední červnový týden pak patřil škole v přírodě, která se prakticky spojila s plaveckým výcvikem, který děti musí povinně absolvovat. Děti tak strávily týden na Machově mlýně, kde je součástí areálu i plavecký bazén. Trenér, kterého si děti oblíbily, měl s sebou i své svěřence, kteří pomáhali s výcvikem dětí, takže i z neplavců se stali plavci. Navíc se vydařilo počasí, až na mírné chladno při závěrečném závodě.