Leden

Škola začala v novém roce až v druhém lednovém týdnu. Počasí nadělilo dětem krásné sněhové radovánky, které si patřičně užily! Jinak se již běžně vyučovalo, připomínala se pravidla a upravovala se jiná tak, aby se všem lépe učilo. Na dni venku se klukům podařilo objevit v lese zastřelenou lišku. Mnohé z dětí ji viděly zblízka vůbec poprvé. Po obhlídce byla předána místním myslivcům. 

Lekce Muzikoterapie v roce 2019

V novém roce budou lekce Muzikoterapie se Zdendou Drahošem probíhat vždy jednou měsíčně, lednem počínaje. Aktuální termíny najdete vždy v našem kalendáři akcí zde. Jedna lekce bude stát 80 Kč za dítě ze ZŠ Pivoňka a děti ji budou platit rovnou na místě do kasičky. Tato skupina bude v čase od 14,30 – 15,15.  Druhá skupina, určená pro rodiče s dětmi, bude probíhat to samé odpoledne od 15,45 – 16,30. Tato lekce je vhodná i pro rodiče s menšími dětmi – je vyzkoušeno, že pro rodiče je to hezký zážitek 🙂 Cena je 150 Kč za rodiče a dítě celkem. Kapacita skupiny je omezena na deset účastníků. Prosíme dejte vědět o vaší účasti předem, a to Katce (Kateřina Kroupová)  formou SMS na číslo 739967670 či e-mailem na kathez@seznam.cz. Prosíme šiřte tento příspěvek podle možností dále i mezi vaše přátele, ať se kapacita naplní. Děkujeme!

Pivoňka má video o životě ve škole

V samém závěru roku 2018 vzniklo krátké video, které zachycuje život v Pivoňce. Má pomoci propagovat školu a přilákat do ní nové žáky a jejich rodiny, protože už od září 2019 nabídne škola dvě třídy.

Prosinec

První prosincový týden měly děti v Pivoňce napilno. Chystaly vánoční výzdobu, přijelo je navštívit divadélko „Já to jsem“ s vánočním příběhem a zároveň samy nachystaly pro své učitele mikulášské překvapení. Podařilo se také mezi dětmi vybrat plný kufr od auta dárků pro projekt dárků pro děti z chudých rodin „Krabice od bot“.

Druhý prosincový týden děti naplno začaly tvořit drobné výrobky pro chystaný vánoční jarmark. Jeho výtěžek se rozhodly věnovat na vzdělávání chudé tybetské dívky v rámci programu „adopce na dálku“. Pepinka slavila narozeniny a tak děti připravily samy krásnou oslavu. 

Třetí prosincový týden už voněl vánocemi a děti se jich už nemohly dočkat. Bylo trochu složitější udržet jejich pozornost, ale přes všeobecnou neklidnost se jim nakonec podařilo skvěle odehrát vánoční vystoupení a prodat téměř všechny vyrobené výrobky na benefičním jarmarku pro dobou věc. Děkujeme vše, kteří přispěli!

Pivoňka pořádá cestu zimním pohádkovým lesem

Listopad

Začátek listopadu byl ještě ve znamení podzimu. Děti měly kaštanový den, pracovaly s nimi při matematice, českém jazyku, četly o nich a povídaly si a hrály s kaštany při etice – téma: naše nálady ve třídě a co je spouští. Bylo to zajímavé. Ve středu jsme se vrhli do práce na ukončení projektů – mladší o dopravě a starší o historii naší země – vznik republiky. Pod rukama mladších dětí vznikly skvělé modely silnic, měst, značek a cedulí. František na konci týdne slavil svoje narozeniny a všichni pomáhali připravit krásnou zahradní oslavu 🙂

Druhý týden ve družině byl ve znamení deskových her. Děti si mohly mnohé vyzkoušet a některé z nich budou k půjčení v Pivoňce. Platí však striktní pravidla pro jejich vracení. Informace u Katky. Děti se také chystaly na svatomartinskou oslavu s přespáním ve škole – pekly a vařily. Fotky z oslavy brzy doplníme.

Ve třetím listopadovém týdnu chybělo ve škole více dětí. Ty, které byly, prověřily svoje čtvrtletní znalosti testy, které dopadly veskrze dobře. Začalo se nové projektové téma – RODINA A ZVYKY, kam zahrneme i Vánoce. Děti se také s chutí pustily do dělání vlastního rodinného adventního kalendáře. Sourozenci na něm pracují spolu, což je velmi zajímavé 🙂 Děti se učí také koledy na flétnu na Vánoční představení. Ve družině bylo také rušno, slavily se narozeniny a dva svátky – dobrým zobáním i filmem na přání. V plném proudu jsou přípravy na vánoční jarmark a pokračuje se i v natáčení animáče. 

 

Divadlo v Pivoňce – Vánoční příběh

Přijďte na deskohraní do Pivoňky

DESKOHRANÍ2

Pivoňka zve na Svatomartinskou slavnost

Plakat_SV_Martin

Rozvrh hodin 2018/2019

rozvrh_hodin_aktual_web_obr